ru
uk
Карта сайтаКАРТА САЙТУ
(044) 353-22-32
(067) 757-37-44
(067) 249-35-54
Склопакети

Склопакети є «серцем» як пластикових, так і дерев'яних, і алюмінієвих вікон. Напевно, варто розібратися, як працює це «серце» і яким воно буває. Склопакетом називають світлопрозору конструкцію з двох і більше стекол, між якими залишається повітряний шар. Склопакет є заміною звичайного скла й надає вікну особливі властивості. Між іншим, перші склопакети використовувалися для засклення потягів.

Віконні склопакети класифікуються за наступними критеріями:

1. За кількістю камер. Камера – це простір між двома стеклами, заповнений особливим чином. Види склопакетів за кількістю камер: однокамерні (2 скла), двокамерні (3 скла) та інші.

Однокамерний пакет –  це відносно проста конструкція з 2 стекол, з'єднаних між собою особливою дистанційною алюмінієвою рамкою. Однокамерний склопакет не відрізняється особливими специфічними властивостями. Однокамерний склопакет не є найпоширенішим видом склопакета.

Двокамерний склопакет, відповідно, включає три скла, з'єднаних вже двома дистанційними рамками. Завдяки цьому двокамерний склопакет має підвищений рівень тепло - і шумоізоляції. Однак двокамерний склопакет, нехай і займає перше місце в рейтингу популярності, далеко не межа для склопакетів. Так, кількість камер у склопакеті може досягати 3 і більше – було б бажання. Вибір склопакетів за кількістю камер залежить, насамперед, від природно-кліматичних умов, місця розташування будинку. Наприклад, потрійний склопакет буде актуальний для холодних умов або в місцях з підвищеним рівнем шуму. Потрійний склопакет також досить розповсюджений.

2. За шириною. Тобто повною шириною блоку, разом зі скляною частиною й повітряним прошарком. Види склопакетів по ширині - 24, 32, 36, 40, 44 мм і т.п.

3. За типом застосованого скла. Виділяються наступні види склопакетів: звичайне, енергозберігаюче, низькоемісійне, тоноване та інше.

Енергозберігаючі склопакети відрізняються спеціальним покриттям (з оксидів металів), що пропускає короткохвильове сонячне випромінювання всередину приміщення, а довгохвильове теплове випромінювання від нагрівальних приладів відбиває й залишає в приміщенні. Таким чином, енергозберігаючі склопакети дозволяють зберігати в приміщенні потрібну температуру. В енергозберігаючих склопакетах може використовуватись різне за своїми властивостями скло, наприклад, рефлективне або тоноване.

4. За призначенням. Склопакети підрозділяються на склопакети загально будівельного призначення й склопакети зі спеціальними властивостями (удароміцні, енергозберігаючі, сонцезахисні, шумозахисні й ін.)

Камери всередині склопакетів, що забезпечують певну дистанцію між поверхнями стекол, наповнюються або осушеним повітрям, або фреоном, або інертними газами (аргоном або криптоном), або вакуумом. В результаті, такі склопакети забезпечують певний мікроклімат у приміщенні.

Пластикові склопакети можуть наповнюватися газом, і тоді вони набувають гарні шумо - і теплоізоляційні властивості. А от створення в пластикових склопакетах вакууму є складною й дорогою операцією, тому частіше цю технологію заміняють наповненням склопакета інертними газами. Це також виключає більшу втрату тепла в приміщенні.

Промислове виробництво склопакетів - це практично повністю автоматизований процес, що включає такі технологічні етапи:

- розкрій скла;

- виготовлення дистанційної рамки (переважно з алюмінію);

- заповнення рамки спеціальним абсорбуючим матеріалом (силікагель);

- первинна герметизація рамки (нанесення бутила);

- збірка склопакетів (автоматизована);

- остаточна герметизація склопакетів.

Із чого складаються склопакети? Віконні склопакети включають наступні структурні елементи:

1. Дистанційна рамка. Виготовляється в основному з алюмінію й оцинкованої сталі, або із пластмаси. Рамка - порожня, зі спеціальними дифузійними отворами і осушувачем всередині (призначений для швидкої абсорбції вологи в міжскляному просторі - роси).

2.  Осушувачі. Так як частки осушувача мають безліч пор з діаметром більше діаметра атомів газів, то гази дифундують у ці пори й абсорбуються. Якісні осушувачі на сьогоднішній день - це молекулярні сита, силікагель і його суміші.

3.  Герметики для склопакетів. Герметики потрібні для забезпечення міцності склопакетів і для перешкоди проникнення водяної пари в міжскляний простір. Тому, герметики повинні мати підвищену силу зчеплення скла й дистанційної рамки, еластичність, міцність, певну ширину й товщину ущільнюючої маси, певну швидкість дифузії молекул через герметик. Первинним герметиком звичайно виступає бутил, що відрізняється оптимальною здатністю пручатися проникненню водяної пари. Бутил наноситься як тонка стрічка на обидві сторони дистанційної рамки при температурі ледве більше ста градусів за Цельсієм.

4.  Скла.

5. Первинний герметик. Для герметизації склопакетів із зовнішньої сторони найчастіше використовуються полісульфіди, силіконові або поліуретанові маси, що надають додаткову дифузійну щільність склопакету.

Віконні склопакети є однією з головних ланок будь-якого вікна. Поставтеся до вибору склопакетів уважно, і встановлені вікна будуть служити довго і не втратять своєї якості.

Основні види склопакетів, що використовуються для пластикових вікон:

  • Прозоре скло. Скло, товщина якого 4 й 6 мм йде на виробництво склопакетів значних розмірів (більше 1500х1500). Оскільки стекла більших розмірів зазнають більш високого вітрового навантаження в процесі експлуатації, використовують стекла більшої товщини.
  • Тоноване скло. Скло, з тонованим напилюванням (або тоноване в масі), використовують для виготовлення склопакетів до пластикових вікон зі зменшеним коефіцієнтом світлопропускання і додання вікнам дзеркального або кольорового відтінку.
  • Броньоване і ударостійке скло. Як ви напевно зрозуміли, монтування склопакетів із броньованого і ударостійкого скла, застосовується для підвищення міцності вікна.
  • І-СКЛО (Енергозберігаюче скло). Звичайне, просте скло, саме по собі абиякий теплоізолятор, особливо для випромінювання. Скло вільно перевипромінює тепло на вулицю із приміщення, а влітку кімната немов духовка розжарюється сонцем. Для цього придумали енергозберігаючі склопакети. Напилювання іонів срібла абсолютно не зменшує прозорість, тому що покриття занадто тонке. Принцип дії цього типу скла полягає в наступному: у сукупності склопакета, це скло встановлюється на більш «теплій» стороні, тобто у квартирі. При цьому передача тепла відбувається так: тепло, поширюючись у склі й добираючись до покриття, не може випромінюватися, тому що випромінювальна здатність напилювання із з'єднань металів не висока, і теплу доводиться «повернутися» назад  і перевипромінитися в кімнату. Можна це представити як відбиття. Але випромінювання тепла, що надходить ззовні, відбивається від цього покриття, покоряючись всім існуючим законам відбиття. Якщо зрівняти чисте скло (е=0,84 - випромінювальна здатність) і скло, покрите іонами срібла, то можна оцінити ступінь зниження тепловипромінювання. Чим показник нижче - тим краще. Отже, взимку не втрачається тепло через заскління, а влітку – прохолодніше в кімнаті.  

Склопакет є однією з найважливіших частин сучасних пластикових вікон. Склопакет – герметична конструкція, наповнена осушеним повітрям, з 2-х або 3-х  стекол. При засклінні будинків вікнами ПВХ, вирішується проблема економії енергоресурсів не тільки в опалювальний період, але і влітку – за рахунок зниження витрат електроенергії на кондиціювання повітря, які в 2-3 рази перевершують витрати на опалення. При цьому зберігається нормальний рівень природного освітлення в приміщенні. Якість і ціна пластикового вікна в основному залежить від склопакета, а від конструкції склопакета залежать звукоізоляція і теплозахист вікна. Якщо для Вас важлива підвищена здатність зберігати тепло й чудовий захист від шуму, ми рекомендуємо двокамерні склопакети особливої конструкції: склопакет складається з 3 стекол вищої якості, при цьому відстані між стеклами різні. Поряд з герметичністю, це збільшує шумоізоляцію й виключає можливий резонанс стекол.

 

1. Однокамерний склопакет складається із двох стекол, ширина склопакета 24 мм (4-16-4), при цьому товщина одного скла 4 мм, дистанційна рамка 16 мм, товщина другого скла 4 мм. Даний вид склопакетів застосовують, як правило, у сегменті економ, коли вимоги до шумоізоляції й теплопровідності не високі.

 

 

 

 

 

2.  Двокамерний склопакет включає в себе 3 скла, загальною шириною 32 мм (4-10-4-10-4), при цьому товщина всіх трьох стекол по 4 мм, а дистанційна рамка між ними 10 мм. Даний вид склопакета є найпоширенішим й оптимальним варіантом. Залежно від умов експлуатації вікон і місця розташування будинку, квартири, склопакети можуть складатися зі стекол різних характеристик: товщина, енергозбереження, кольори, ударостійкість, наявність внутрішніх розкладок (шпрос). На ваше бажання, в одному склопакеті завжди можна сполучити високі вимоги з енергозбереження, шумоізоляції, ударостійкості та дизайну.


 


3.  Енергозберігаючі склопакети крім звичайного скла складаються з i-скла й діють за принципом теплового дзеркала, також таке скло називають низькоемісійним. Тепловідбивне покриття скла нанесене способом вакуумного напилювання іонів срібла, що перебуває усередині склопакета, що зберігає його від ушкоджень. Енергозберігаючі склопакети знижують тепловтрату на 30%, у порівнянні зі звичайними склопакетами, також володіють високою світло пропускною здатністю й відбивають ультрафіолетове випромінювання. Економія електроенергії відбувається в трьох напрямках: по-перше, знижуються витрати на опалення взимку; по-друге, на кондиціювання приміщення - влітку; по-третє, на освітлення в денний час доби. Енергозберігаюче скло з м'яким покриттям забезпечує комфортну обстановку зберігаючи прохолоду влітку і тепло взимку.

 

4. Шумоізоляційний склопакет – це склопакет з різними за товщиною стеклами. Завдяки цьому, вікна мають підвищені шумопоглинаючі властивості. Звичайні склопакети, складаються зі стекол товщиною 4 міліметри. Шумоізоляційним може вважатися вже, наприклад, однокамерний склопакет з одного скла товщиною 4 міліметри, а другого - 6 міліметрів. Такі стекла, при рівних розмірах, у резонанс все-таки не вступають, і гасять 3-4 децибела звуку (на 30% тихіше !).

 

 

 

 

5.  Для виробництва протиударних захисних склопакетів застосовують, як правило, скло триплекс – це скло, що складається з шарів, з'єднаних між собою прозорою плівкою. Товщина скла триплекс від 6 мм до 40 мм. До речі, триплекс товщиною більше 13 мм є куленепробивним для пістолета Макарова. При руйнуванні «триплекса» осколки не розлітаються в усі сторони, а залишаються на еластичній плівці, захищаючи вікно навіть у такому стані. Безпечні стекла є надійним рішенням з точки зору безпеки і міцності, забезпечуючи захист від правопорушників або пожежі, і одночасно дозволяють створювати сміливий і привабливий дизайн.

 

 

 

6. Декоративні склопакети. У приміщеннях, де необхідно підкреслити індивідуальність і реалізувати дизайнерські ідеї Замовника, застосовуються склопакети, декоровані внутрішньою розкладкою (шпросами). Наша компанія готова запропонувати склопакети зі шпросами прямокутного перетину 18 мм (білі, коричневі, ламіновані, а також під замовлення клієнта).

 При виборі оптимального виду склопакета варто враховувати багато нюансів: тип будинку, розташування вікон, розміри стулок, на якому поверсі розміщена квартира. Наприклад, якщо Ви проживаєте на першому поверсі, то найбільш оптимальної стане встановлення протизламного і шумозахисного скла «триплекс». Якщо Ваша квартира розташована на сонячній стороні та Вам необхідно приглушити надмірно яскраве сонячне світло,  ми запропонуємо вам різноманітний асортимент тонованого скла.