ru
uk
Карта сайтаКАРТА САЙТУ
(044) 353-22-32
(067) 757-37-44
(067) 249-35-54
Арки

 

Аркові вікна — елемент високого стилю, дорогого зовнішнього вигляду і індивідуальності будинку. Зараз без них не обійдеться практично жоден проект котеджу.

Ми,  цілком і повністю підтримуємо вимоги прогресивного дизайну, тому, що вважаємо, що виробництво зобов'язане вдосконалювати виготовлення складних елементів.

Аркові вікна, заслужено улюблені дизайнерами, представляють досить трудомістке завдання для віконного виробництва. В основі лежить той факт, що ділова деревина не росте за радіусом, отже, процес виготовлення арки менш технологічний. Але саме тому, аркове вікно таке елітне.

Полегшити завдання виробництву (тобто зменшити строки виготовлення) можна, якщо на етапі проектування будинку уважно поставитися до питання геометрії аркових вікон: по можливості виключити з конструкцій «неправильні» арки – багато радіусні дуги: еліпси, «сигми», «купола» та інше, тому що виготовлення таких елементів здійснюється по шаблонах вручну. Необхідно пам'ятати, що строгі вимоги до точності виконання сучасного євро-вікна змушують технологів оперувати всіма знаннями по геометрії і тригонометрії навіть при виготовленні «правильних» арок. Розрахунок же розкрою «неправильних» дуг більш складний, і, крім того, в аркових частинах таких вікон найчастіше неможливо зробити стулки, що відкриваються.

Але, можливо робити «правильні» арки із заниженим центром — аркова частина вікна цілком може бути менше половини кола.

Проте, що стосується аркових стулок, є певні нюанси: поворотні стулки в правильних арках можна виготовити без ускладнення. Для поворотно-відкидних стулок застосовується спеціальна фурнітура, що має інший зовнішній вигляд і потребує більше уваги при експлуатації. Ми рекомендуємо при проектуванні уникати поворотно-відкидних аркових стулок там, де в них немає необхідності.

Аркові вікна приховують у собі і завдання для майстрів, що займаються оздоблювальними роботами: виконання аркових відкосів складніше і не дозволяє використовувати негнучкі матеріали.

При проектуванні аркових вікон з  арковими стулками, що відкриваються, треба враховувати ще один аспект – внутрішні відкоси, теж аркові, зазвичай не дозволяють відкривати аркову стулку до кінця через перетинання траєкторії стулки з дугою кута відкосу.

Треба також розуміти, що виготовлення аркової стулки, пов'язаною з арковою рамою, це збільшення вартості замовлення. Найбільш оптимальний і надійний варіант, на наш погляд- глуха  аркова частина і прямокутні стулки під горизонтальним  імпостом.

 

Аркові вікна існують декількох типів:

мавританські

зовні схожі на підкову

стрілчасті

для використання в готичній архітектурі

напівциркульні

для використання в архітектурі православних храмів