ru
uk
Карта сайтаКАРТА САЙТУ
(044) 353-22-32
(067) 757-37-44
(067) 249-35-54
Корисне про вікна

Як доглядати за пластиковими вікнами?

Щасливі власники пластикових вікон напевно стикаються з питанням: як правильно доглядати за ними. Кілька простих правил дозволять зберегти вікна ПВХ в хорошому стані і продовжити термін служби.

Пластикові вікна відрізняються високою герметичністю, завдяки чому, повітря і волога не виводяться з приміщення, і на вікнах можлива поява конденсату.Щоб цього уникнути, необхідно провітрювання протягом 10-15 хвилин 2-3 рази на день. В частому провітрюванні потребують спальні кімнати та кухні.

Волога осідає на найбільш холодних ділянках - склопакетах, тому важливо не перекривати потік теплого повітря від батарей і підтримувати температуру в приміщенні не нижче 15 градусів - це також зменшить ймовірність запотівання.

Незважаючи на те, що склопакети здатні відштовхувати забруднення, їх іноді все ж доводиться мити. Для чищення підійде звичайний мильний розчин. Крім нього слід використовувати тільки спеціальні засоби, без абразивних матеріалів, щоб не пошкодити поверхню вікна.

Гумові ущільнювачі, які гарантують герметичність вікон із ПВХ - профілів, підлягають чищенню раз на півроку. М'якою тканиною віддаляються відкладення, і ущільнювачі просочуються силіконовим маслом. Така обробка значно подовжить термін корисного використання, і вікна будуть надійно захищати від вітру і вологи.

За станом водовідводів, через які накопичились волога виводиться назовні також необхідно стежити, при забрудненні очищати від накопиченого сміття.

Фурнітура пластикових вікон потребує не меншого догляду. Всі рухомі частини потрібно змащувати якісним маслом, що не містить кислот і смол, і не ушкоджують антикорозійне покриття. Процедура проводиться не рідше, ніж раз на півроку. Своєчасна обробка збереже вікна ПВХ в бездоганному вигляді і якості.

При виробництві пластикових вікон ПВХ передбачається, що з часом буде потрібно ремонт дрібних дефектів за допомогою полірувальних або шліфувальних машин. Для цих цілей проводять замазування подряпин або отворів спеціальним клеєм.

Москітна сітка, якщо така є, особливого догляду не потребує. Щоб запобігти поломку, можна знімати її на холодний період, коли її робота не вимагається.Пластикові вікна прослужать надійно довгий час, якщо правильно здійснювати догляд.

За пластиковим профілем і склопакетом не потрібний ніякого спеціального догляду, за винятком захисту від будь-яких механічних впливів. Для продовження терміну експлуатації рекомендується дотримуватися правил догляду за вікнами. А саме: необхідно самостійно проводити обслуговування віконних конструкцій:

  1. Мастило рухомих елементів фурнітури засобами, що не містять смоли.
  2. Огляд і очищення гумового ущільнювача.
  3. Очищення дренажних (водовідвідних) отворів від грязі.
  4. Для збільшення терміну експлуатації москітної сітки рекомендуємо знімати москітну сітку на зимовий період, за необхідності, але не рідше одного разу на рік, промивати москітну сітку теплим мильним розчином.

По завершенні монтажних робіт бажано протягом 10-ти днів видалити захисну плівку з внутрішньої та зовнішньої сторони вікна. Клейкі речовини захисної плівки піддаються впливу погодних умов і сонячного випромінювання, результатом якого може бути надалі скрутне видалення плівки з віконної рами.

Очищення профілю

Одна з переваг віконного профілю з ПВХ - це те, що він дуже легко миється. Але будь-якими засобами профіль мити не можна! Не можна використовувати порошкові і шліфуючі чистячі засоби, тому що через них поверхня може стати «шорсткою» а також засоби, що містять кислоти, ацетон, бензин або розчинники, оскільки поверхню можна пошкодити, а грязь проникне глибоко в раму. Крім того, можуть бути розчинені речовини, що стабілізують поверхню і ті, які оберігають її від проникнення випромінювання, що приведе до появи стійких змін кольору і пошкодження поверхні. Для продовження терміну служби рекомендується використовувати очищувачі, спеціально призначені для цього, пропоновані фірмами-виробниками, а також кошти, що розводяться водою, які зазвичай застосовуються в побуті для миття посуду.

Очищення стекол

Щоб виключити можливість пошкодження поверхні склопакета ніколи не можна видаляти забруднення із стекол твердими або гострими предметами.Необхідно застосовувати спеціальні засоби для очищення стекол, що не містять агресивні компоненти, розчинник або їдкий луг! Такі кошти можна купити в будь-якому господарському магазині. Внутрішня поверхня стекол склопакета не забруднюється, тому очищення не вимагає.

Очищення гумових ущільнювачів

Стандартні ущільнювачі, які роблять виробники склопакетів, виготовлені з каучуку, в основному бувають забарвлені в чорний або сірий колір. Для збереження еластичності необхідно 2 рази на рік очищати гумові ущільнювачі від грязі, за допомогою водного розчину звичайних чистячих засобів, що застосовуються в побуті або засобів, що містять силіконове масло або гліцерин. Ні в якому разі не допускається очищення прокладок розчинниками. Якщо з часом прокладки втратили еластичність або потріскалися, то їх слід замінити на нові. При правильній експлуатації це може статися не раніше, ніж через 5 років.